آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد، دهمین رئیس‌جمهور ایران و معاون اول آینده اسفندیار رحیم‌مشایی، یازدهمین رئیس‌جمهور ایران در جلسه تودیع و معارفه وزیر وزرای قدیم و جدید نفت، توضیحاتی پیرامون صنعت نفت دادند که از جمیع جهات قابل بررسی و مداقه است.

دکتر محمود احمدی‌نژاد: «همه منافع نفت باید به جیب ملت برود.»

1- بالاخره منافع نفت باید کجای ملت قرار بگیرد؟ توی جیبشان یا سر سفره‌هایشان یا ...؟ لطفاً زودتر جایش را مشخص کنید، نگرانیم.
2- اگر احیاناً کسی منافع نفت را نخواهد و بگوید: «من با همین یک لقمه نان‌ونفت سر سفره‌ام می‌سازم.» منافعش را به کس دیگری می‌دهند یا هر طور هست با زور و ضرب می‌چپانند توی جیبش؟
3- منافع را توی کدام جیبمان می‌ریزند، چپ یا راست؟ چون گوشی موبایل و نخودچی - کشمش توی جیبمان داریم، می‌ترسیم بوی نفت بگیرد و خراب شود.

دکتر محمود احمدی‌نژاد: «نمی‌توانیم بگوییم که نفت ما صددرصد در جیب ملت می‌رود چرا که بخشی از نفت به جیب افرادی می‌رود که ما می‌خواستیم نفت را از دست آنها دربیاوریم.»

1- آیا لیستی هم از افراد مذکور،‌ توی جیبتان دارید؟ اگر دارید تو رو خدا کاپشنتان را خشک‌شویی ندهید که مثل لیست مفسدان اقتصادی شسته و ناخوانا شود و خواندنش 4 سال طول بکشد و آخر سر توی مناظره‌ها موفق به خواندن چند تایشان بشوید.

2- «می‌خواستید»، چه خوب. پس چرا نشد؟ اگر اشتباه نکنم، شما یک 4 سالی رئیس‌جمهور بودید قبلاً.
دکتر محمود احمدی‌نژاد: «نفت تولید نمی‌کنیم، از نفت بهره‌برداری می‌کنیم.»
توضیحاً عرض می‌کنم که 68 میلیون سال پیش در دوران سینوزوئیک موجودات عظیم‌الجثه‌ای در زمین می‌زیستند که به آنها دایناسور می‌گویند. در همان دوران بر اثر عوامل طبیعی این دایناسورها و درختان عظیم‌الجثه از بین رفتند و از فسیل آنها در زیر لایه‌های زمین طی میلیون‌ها سال نفت به وجود آمد.
حالا اگر ممکن است بفرمایید که ما چطور باید نفت تولید کنیم؟منبع:
http://hmdk.mihanblog.com

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 26 شهریور 1388    | توسط: وحید    |    | نظرات()